0(374)223 88 14
     
  A   A   A   A   A   RASMSIZ  

IQTIDORLI TALABALARNING ILMIY TADQIQOT FAOLIYATINI TASHKIL ETISH BO'LIMI




ALIMOVA MAVLUDAXON SHUXRATBEKOVNA
Bo'lim boshlig'i
Telefon: +998916097744 
Faks: 0 (374) 223 88 30
E-pochta: malimova@adu.uz
 

BO‘LIMNING VAZIFALARI:

- iqtidorli talabalarni izlash va aniqlashni tashkil etish;

- ta’lim olayogan iqtidorli talabalarning intelektual salohiyatini muntazam ravishda aniqlab borish;

- iqtidorli talabalarning moyilligiga qarab, ularni maqsadli tayyorlashni uyushtirish;

- fundamental ilmiy-tadqiqot ishlariga, ilmiy to‘garaklarga va mualliflik jamoalariga jalb qilishni uyushtirish;

- iqtidorli talabalarni ilmiy maqolalarini chop etishga, hamda ularning ilmiy ishlari va ilmiy ishlanmalarini amaliyotga joriy etishda ko‘maklashish;

- iqtidorli talabalarni respublika va halqaro miqyosda o‘tkaziladigan ilmiy anjumanlarda ishtirok etishini ta’minlash hamda  xorijiy davlatlarga o‘qishga va stajirovkaga yuborishni tashkil etish;

- iqtidorli talabalar safidan O‘zbekiston Respublikasi davlat stipendiyalariga nomzodlarni maxsus tayyorlash;

- iqtidorli talabalarni ilm va fan arboblari, ishlab chiqarish korxonalarining rahbarlari va yirik mutaxassislari bilan uchrashuvlarini tashkil etish;

- iqtidorli talabalar o‘rtasida muntazam ravishda sotsiologik tadqiqotlarni o‘tkazib turish;

- Fan olimpiadalariga talabalarni jalb etish va o‘tkazish.

 NOMDOR DAVLAT STIPENDIYASI SOHIBLARI

2018 yil

Navoiy nomli davlat stipendiyasi

1. Ismanova Diloromxon Baxtiyor qizi

Pedagogika fakulteti, BTSTI ta’lim yo‘nalishi, 4-kurs

2. Batirova Maftuna Akmal qizi

Xorijiy tillar fakulteti, ingliz tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 4-kurs

Ulug‘bek nomli davlat stipendiyasi

1. Eraliev Abduxalil Jaloldin o‘g‘li

Fizika-matematika fakulteti, Fizika ta’lim yo‘nalishi, 3-kurs

 Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi

1. Jumaev Sarvarbek Soyibjon o‘g‘li

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti, Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi yo‘nalishi, 4-kurs

2019 yil

Navoiy nomli davlat stipendiyasi

1. Rahmatullayeva Shahnozaxon Xabibullo qizi

Xorijiy tillar fakulteti, ingliz tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 4-kurs

2. Maxammadjonov Ne’matillo Dilshodbek o‘g‘li

Filologiya fakulteti, o‘zbek tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 3-kurs

3. Yuldasheva Shaxzoda Xasanboevna

 -

Xorijiy tillar fakulteti, ingliz tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 3-kurs

 Ulug‘bek nomli davlat stipendiyasi

1. Ergashev Biloliddin Mirsharibjon o‘g‘li

Fizika-matematika fakulteti, Fizika ta’lim yo‘nalishi,
4-kurs

 Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi

1. Odiljonova Kamola Abduvosit qizi

Filologiya fakulteti, o‘zbek tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 4-kurs

2020 yil

Navoiy nomli davlat stipendiyasi

1. Qurbonova Sevaraxon Rustamjon qizi

Xorijiy tillar fakulteti, ingliz tili va adabiyoti ta’lim yo‘nalishi, 4-kurs

2. G‘ulomjonov Odiljon Raximjon o‘g‘li

Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi, 3-kurs

3. Sobirov Doniyorbek Murodjon o‘g‘li

 -

Arxivshunoslik, 3-kurs

  Ulug‘bek nomli davlat stipendiyasi

1. G‘ulomov Jasurbek Jo‘raxon o‘g‘li

Fizika ta’lim yo‘nalishi,
4-kurs

Islom Karimov nomli davlat stipendiyasi

1. Nodirbekov Furqatbek Umarjon o‘g‘li

Milliy g‘oya, ma’naviyat asoslari va huquq ta’limi, 4-kurs

 

2018 yil fan olimpiada g‘oliblari

“Fizika” (mutaxassislik) fanidan 3-o‘rin - Valiev Botirjon Yuldashali o‘g‘li - Fizika-matematika fakulteti, fizika yo‘nalishi talabasi

“Huquqshunoslik. O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi” (mutaxassislik) fanidan 3-o‘rin - Jumaev Sarvar Soyibjon o‘g‘li - Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti MIG‘MXAT yo‘nalishi talabasi

2019 yil fan olimpiada g‘oliblari

Biologiya (umumkasbiy) fanidan 1-o‘rin - Turgunboev Abdulaziz Xayitboy o‘g‘li - Ekologiya va atrof muxit muxofazasi yo‘nalishi talabasi.

Psixologiya (mutaxassislik) fanidan 1-o‘rin - Soliev Mirzoxid Tursunxujaevich pedagogika va psixologiya yo‘nalishi talabasi.

 

2020 yil fan olimpiada g‘oliblari

 “Kimyo” fanidan 2-o‘rin - Zokirov Omadillo Voxobjon o‘g‘li – Tabiiy fanlar fakulteti, Kimyo yo‘nalishi 4-bosqich talabasi

 “Musiqa nazariyasi va tahlili. Musiqa tarixi” fanidan 2-o‘irn – Zaynullina Nuriya Ramilovna – San’atshunoslik fakulteti, musiqa ta’limi yshnalishi 1-bosqich talabasi

 “Nemis tili” fanidan 2-o‘rin – Islomov Jaxongir Ilxomiddin o‘g‘li – Xorijiy tillar fakulteti, Nemis tili yo‘nalishi 3-bosqich talabasi

 “O‘zbek tili” fanidan 2-o‘rin – Maxammadjonov Nematillo – Filologiya fakulteti, O‘zbek tili yo‘nalishi 3-bosqich talabasi

 “O‘zbek tili” fanidan 2-o‘rin – Odiljonova Kamola – Filologiya fakulteti, O‘zbek tili yo‘nalishi 3-bosqich talabasi

 “Rus tili” fanidan 2-o‘rin – Kasimov Ilnur Ravilevich – Filologiya fakulteti, rus tili yo‘nalishi 2-bosqich talabasi

 “Geografiya” (mutaxassislik) fanidan 2-o‘rin - Nurmatov Abbosbek Botirjon o‘g‘li – Tabiiy fanlar fakulteti, geografiya yo‘nalishi 3-bosqich talabasi

 “Matematika” (mutaxassislik) fanidan 3-o‘rin – Muxammadjonov Akbarjon Akramjon o‘g‘li – Fizika-matematika fakulteti, matematika yo‘nalishi 2-bosqich talabasi

 “Nemis tili” fanidan 3-o‘rin – Akbarova Irodaxon Komiljon qizi – Xorijiy tillar fakulteti nemis tili yo‘nalishi 1-bosqich talabasi

 

Andijon davlat universiteti talabalari uchun 2020-2021 o‘quv yilida tashkil etilgan fan to‘garaklar faoliyati haqida

MA’LUMOT

t/s

To‘garaklar nomi

Fakultet nomi

To‘garak rahbari F.I.Sh

Tashkil etilgan joyi

Mashg‘ulotlar davomiyligi

 
 
 

1.       

Yosh adabiyotchi

Maktabgacha ta’lim fakulteti

Kiyikboev Foziljon Kosimovich

Maktabgacha ta’lim fakulteti
105-xona

Bir oyda
2 marta

 

2.       

Yosh matematik

Maktabgacha ta’lim fakulteti

Abduraxmonova M

Maktabgacha ta’lim fakulteti
208-xona

Bir oyda
2 marta

 

3.       

Tabiat mo‘jizalari

Maktabgacha ta’lim fakulteti 

Mamaxonova J

Maktabgacha ta’lim fakulteti

107-xona

Bir oyda
2 marta

 

4.       

Ranglar jilosi

Maktabgacha ta’lim fakulteti

Tadjibaev Salimjon Sabirjanovich

Maktabgacha ta’lim fakulteti
207-xona

Bir oyda
2 marta

 

5.       

Zamonaviy tarbiyachi

Maktabgacha ta’lim fakulteti

Oxunov I

Maktabgacha ta’lim fakulteti

Bir oyda
2 marta

 

6.       

Yosh entomologlar

Tabiiy fanlar fakulteti

Sobirov Ozodbek Tojimatovich

Tabiiy fanlar fakulteti
220-xona

Haftada bir kun

 

7.       

Radioelektroni-ka

Fizika-matematika fakulteti

Usmonov Jaxongir Nishonboevich

Fizika-matematika fakulteti
1.12-xona

Chorshanba

 

8.       

Bo‘lg‘usi matematiklar

Fizika-matematika fakulteti

Zaynobiddinov I

Fizika-matematika fakulteti B3.05-xona

Payshanba

 

9.       

Yosh numizmat

Tarix fakulteti

Musaev Davlatbek Voxobjonovich

Tarix fakulteti
201-xona

Har oyda

 

10.   

Yosh grammatikachi-lar

Chet tillari fakulteti

Egamnazarova Durdona Shuxratillaevna

Chet tillari fakulteti
208-xona

Haftada besh kun

 

11.   

Biosfera

Tabiiy fanlar fakulteti

Usmonov Dilmurod Dolimovich

Tabiiy fanlar fakulteti
511-xona

Chorshanba

 

12.   

Ilmiy ijod

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti

Xoldirov Saidbek Raxmadjon o‘g‘li

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti binosi B blok 301-xona

Har oyda

 

13.   

Yosh pedagoglar

Pedagogika fakulteti

Negmatova  Aropat Muxtarovna

Pedagogika fakulteti
112-xona

Haftada ikki kun

 

14.   

Yosh tarixchi

Tarix fakulteti

Tajimirzaev Elyorbek Akramolvich

Tarix fakulteti
201-xona

Bir oyda
2 marta

 

15.   

Yosh geograf

Tabiiy fanlar fakulteti

Samiev Uchqun Abdullajonovich

Tabiiy fanlar fakulteti
212-xona

Chorshanba

 

16.   

Yosh iqtisodchi

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti

Maraimova Umida Ismoilovna

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti binosi B blok 401-xona

Haftada ikki marta

 

17.   

Kimyogar-olimpiadachilar

Tabiiy fanlar fakulteti

Abdulloev Obidjon Shaxobiddinovich

Tabiiy fanlar fakulteti

Har oyda

 

18.   

Ma’naviyat

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti

Abdusalomov Mirabbos

Ijtimoiy-iqtisodiyot fakulteti binosi B blok

Har oyda

 

19.   

Yosh sotsiolog

Tarix fakulteti

Nosirova Marg‘uba Maxsudovna

Tarix fakulteti

Haftada bir kun

 

20.   

Kimyogar

Tabiiy fanlar fakulteti

To‘lakov Nurilla Qosimovich

Tabiiy fanlar fakulteti
505-xona

Har oyda

 

21.   

Changes in the language

Chet tillari fakulteti

Matkarimova Ashurxon Ismoilovna

Chet tillari fakulteti
209-xona

Juma

 

22.   

English for all

Chet tillari fakulteti

Abdujabborova Shoxista Adiljonovna

Chet tillari fakulteti
215-xona

Bir oyda
2 marta

 

23.   

Creative writers

Chet tillari fakulteti

Tulanbaeva Shaxnozaxon Shavkatbekovna

Chet tillari fakulteti
108-xona

Bir oyda
2 marta

 

24.   

Fluent speakers

Chet tillari fakulteti

Egamnazarova Durdona Shuxratillaevna

Chet tillari fakulteti
216-xona

Bir oyda
2 marta

 

25.   

Yosh lingvist

Filolgiya fakulteti

Ismoilov Xurmatillo 

Filolgiya fakulteti

Bir oyda
2 marta

 

26.   

Literatura i kultura v kontekste sovremennogo diskursa

Filologiya fakulteti

Adыgyozalova Malika Nadir gыzы

Filologiya fakulteti
417-xona

Chorshanba

 

27.   

Adabiy muloqot

Filologiya fakulteti

Mo‘minov Begali

Filologiya fakulteti

427-xona

Juma

 

28.   

Go‘zal yozg‘ichlar

Filologiya fakulteti

Yoqubov J.

Filologiya fakulteti

424-xona

Chorshanba

 

29.   

Fransuz tili amaliyoti

Chet tillari fakulteti

Anorboeva Irodaxon Oripovna

Chet tillari fakulteti
212-xona

Bir oyda
2 marta

 

30.   

Yosh tarjimon

Chet tillari fakulteti

Azamov Omadjon Burxonovich

Chet tillari fakulteti
207-xona

Bir oyda
2 marta

 

XALQARO LOYIHALAR

RESURSLARIMIZ

MANZILIMIZ
170100, O'zbekiston Respublikasi, Andijon shahar,
Universitet ko'chasi 129-uy
E-pochta: agsu_info@edu.uz
Telefon/faks: 0 (374) 223 88 30
Ishonch telefon: 0 (374) 223 88 14
Transport: 75-yo'nalishdagi taksilar

BIZ IJTIMOIY TARMOQLARDA

© Andijon davlat universiteti, 2004-2021. Barcha huquqlar himoyalangan. 
 
Ta'lim sifatini oshirish yuzasidan murojaat yo'llang!
XORIJIY ABITURIYENTLAR DIQQATIGA!!!